Pixxaro – wszystko co musisz wiedzieć

Komentarze (0) ochrona roślin, walka z chwastami

Na początku roku pisaliśmy o jednej z największych nowości produktowych w gamie herbicydów do stosowania w zbożach. Mowa o preparacie Pixxaro. Do tej pory opublikowaliśmy kilka wpisów na jego temat. Czas zatem na podsumowanie – co o nim wiemy.

Pierwszą i w zasadzie chyba najważniejszą informacją jest ta, że zastosowano w nim nową substancję aktywną Arylex Active. Jeśli czytacie nasz blog od niedawna, to zaznczę, że poświęciliśmy sporo miejsca samemu Arylexowi oraz testom jakie prowadzono w Polsce w ubiegłym roku. Dostęp do wszystkich treści uzyskacie wpisując „arylex” w wyszukiwarce u góry strony lub klikając tutaj.

W kontekście samego preparatu Pixxaro opublikowaliśmy łącznie 3 wpisy. Pierwszy poświęcony jego budowie i działaniu. Z materiału „Pixxaro – przeznaczenie, budowa, działanie” dowiecie się również w jakich uprawach można go stosować oraz w walce z jakimi chwastami jest specjalistą. Więcej praktycznych informacji dotyczących między innymi terminów stosowania oraz zalecanych dawek opublikowaliśmy w „Pixxaro – terminy i dawki”. Taki uzupełniający materiał skoncentrowany głównie na możliwych roślinach następnych znajdziecie tutaj: „Pixxaro – rośliny następcze”. Choć nie jest to jedyny temat poruszony przeze mnie w tym materiale.

Sezon uprawowy zbliża się już wielkimi krokami. Mimo iż pogoda pewnie jeszcze nie raz zaskoczy większość producentów wybiega myślami bardziej do przodu. Jeśli w ramach stosowanych przez siebie technologii ochrony będziecie stosować Pixxaro, to piszcie do nas na adres mailowy. Taki praktyczny raport ze stosowania nowego preparatu będzie najlepszym uzupełnieniem tej serii.

Już niebawem początek wiosny.

Już niebawem początek wiosny.