Pixxaro – terminy i dawkowanie

Komentarze (0) ochrona roślin, walka z chwastami

Pisaliśmy niedawno o wprowadzeniu na polski rynek nowego herbicydu, w którym zastosowano substancję aktywną Arylex Active. Nowy preparat nosi nazwę Pixxaro i kilka informacji wprowadzających przeczytacie tutaj. Dzisiaj czas na więcej konkretnych informacji.

Pixxaro ma formę koncentratu, który przed zabiegiem jest rozcieńczany z wodą. Później tradycyjnie aplikowany jest za pomocą opryskiwacza. Producent preparatu zaleca stosować od 100 do 400 l/ha wody oraz średniokroplisty oprysk. Niższa ilość wody może być stosowana tylko na chwasty znajdujące się w niskich fazach rozwojowych, przy dobrym dostępie do chwastów oraz na rośliny uprawne w niskich fazach rozwojowych. Przy późniejszym stosowaniu, przy gęstym łanie rośliny uprawnej, ilość wody musi być zwiększona do 150-400 l/ha.  Poniżej szczegółowe informacje na temat tego kiedy i w jakich dawkach stosować Pixxaro.

Uprawa: pszenica ozima, pszenica twarda ozima, pszenica orkiszowa ozima, jęczmień ozimy, żyto, pszenżyto ozime.

Termin stosowania: środek stosować wiosną, po wznowieniu wegetacji, od fazy 3 liści do końcowej fazy nabrzmiewania pochwy liściowej liścia flagowego (fazy BBCH 13 – 45).

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,5 l/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,375 l/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym zbóż ozimych: 1.

Uprawa: pszenica jara, pszenica twarda jara, pszenica orkiszowa jara, jęczmień jary, żyto jare, pszenżyto jare.

Termin stosowania środka: wiosną, od fazy 3 liści do końcowej fazy nabrzmiewania pochwy liściowej liścia flagowego (BBCH 13-45).

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,5 l/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,375 l/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym zbóż jarych: 1

Na koniec warto wspomnieć, że minimalny okres od zabiegu do opadu deszczu wynosi 1 godzinę. Co więcej, jak podkreśla producent, zabieg najlepiej wykonywać opryskiwaczem wyposażonym w rozpylacze płaskostrumieniowe lub antyznoszeniowe.

 

Więcej o Pixxaro:

Pixxaro – rośliny następcze

Pixxaro – budowa i działanie