Belkar – nowy herbicyd do rzepaku

Komentarze (0) ochrona roślin, walka z chwastami

Rzepak ozimy.

Na rynku herbicydowym pojawił się kolejny produkt przeznaczony do stosowania jesienią w rzepaku ozimym. To kolejny już preparat zarejestrowany w naszym kraju, który oparty został na substancji aktywnej Arylex Active.

Arylex Active to nowa substancja aktywna, która pojawiła się w 2017 roku. Pisaliśmy o niej już kilkukrotnie (Arylex Active – nowa substancja aktywna, Arylex Active – warunki stosowania, Arylex Active – tekst i pierwsze wnioski). Wpisów poświęconych Arylexowi jest znacznie więcej, wszystkie znajdziecie tutaj: “Arylex”. Dużo miejsca poświęciliśmy w tym roku również herbicydowi Pixxaro (np. Pixxaro – wszystko co musisz wiedzieć). To również preparat wykorzystujący właściwości Arylexu.

Belkar to nowy herbicyd o szerokim spektrum działania przeznaczony do stosowania jesienią. Uprawą docelową jest w tym przypadku rzepak ozimy. Belkar łączy w sobie dwie substancje czynne, wspomnianą wcześniej aktywną Arylex™ active oraz pikloram w postaci formulacji EC.

Arylex 9,6 g/l + pikloram 48 g/l

Termin stosowania herbicydu ustalony został na okres zabiegów jesiennych, a dokładniej w fazach BBCH 12-14. Producent podaje, że nowy preparat jest skuteczny w walce z szeregiem chwastów dwuliściennych, m.in,:

tasznik pospolity, przytulia czepna, chwasty rumianowate, mak polny, bodziszki, chaber bławatek, a także tobołki polne

Najważniejsze cechy nowego herbicydu:

  • wysoka skuteczność w zwalczaniu chwastów dwuliściennych (nowe narzędzie, które można wykorzystać w projektowaniu technologii ochrony)
  • szerokie okno aplikacji
  • elastyczność w każdych warunkach pogodowych (biorąc pod uwagę zmiany pogodowe, każda forma elastyczności w wyborze terminu zabiegu powschodowego jest atutem)
  • możliwość stosowania z innymi produktami takimi jak, herbicydy, graminicydy czy fungicydy
  • niska dawka na hektar (wysoką skuteczność przy minimalnym wpływie na środowisko)